Лакування підлоги

Лакування підлоги “Під ключ”

від 320 грн м2

Роботи

 • шліфування барабанними і плоскими машинами
 • закладення щілин
 • шар грунту
 • 2 шари лаку

Матеріали

 • Лак та грунт Nano Wood
 • Шпаклівка Ірком

Мінімальне замовлення від 14м2

Частина 1. Який лак краще?

Давайте розберемося, який лак для паркету краще, і яким чином його потрібно вибирати. Для початку варто уточнити, які види лаків для паркету можна знайти на сучасному ринку будматеріалів.

Випробування проводилися по Taber abrasion, SIS 923509. Суть випробування в наступному:

Обертаються абразивні ролики по поверхні покриті лаком, кількість мікро-пилу лаку визначається в міліграмах на 100 оборотів.

Такі випробування проводять більшість відомих виробників паркетних лаків і дані вносять в технологічну карту.

Чим менше мг / 100 об. , Тим міцніше лак.

Дані заносяться в докладну інструкцію лаку, і споживач може подивитися або дізнатися у продавця наскільки міцний той чи інший лак.

Так само важливо кількість сухого залишку в лаках, чим вище частка в процентному співвідношенні, тим краще.

Ми використовуємо оригінальний Арборітек! Дізнатися, як виглядає підробка.

Перш за все, лаки можна розділити на ті, які створені на основі розчинників (наприклад, на уайт-спірит) і лаки, виготовлені на водній основі, що означає, розчинні водою (зверніть увагу, що після висихання лак з водою не взаємодіє, відповідно , не стирається). Третій вид – це кислотні лаки, наприклад, відомий «Новомосковський», що виготовляється з часів Радянського Союзу, і більш сучасні, які використовуються вже рідше, оскільки відрізняються високою токсичністю і досить сильним пожовтінням в процесі експлуатації.

Лаки на розчинниках, їх ще часто називають поліуретановими, більше підходять тим, кому до вподоби підлогу з високоглянцевим блиском, домогтися такого ефекту лаком на водній основі практично неможливо.

Мінуси даного засобу:

 • тривалість висихання, кожен шар повинен підсихати не менше 4 годин, а в ідеалі – до 24 годин;
 • вигорає (жовтіє) з часом;
 • містить алергени.

Позитивні сторони лаків на розчинниках: високий рівень глянцю і невисока ціна.

Частина всесвітньо відомих фірм, наприклад, «Bona» зі Швеції, уже давно вирішили зупинити виробництво лаків на розчинниках і не дарма.

За Європейським стандартам такі кошти для паркету вважаються шкідливими для здоров’я людини.

Лакировка пола

Лаки на водній основі бувають однокомпонентними і двокомпонентними. Однокомпонентний лак найчастіше застосовують в приміщеннях, де навантаження на паркет досить помірні – в кімнатах квартир. Двокомпонентний лак необхідний в приміщеннях, де навантаження на паркет можна назвати високими, наприклад, в коридорі, кухні, школі, офісі, дитячому садку і т.д. Втім, якщо у вас знайдуться кошти, ви можете покрити паркет двокомпонентним лаком в спальні або інших житлових кімнатах, це тільки збільшить термін експлуатації підлогового покриття.

Найчастіше люди припускають, що якщо «водний» лак легко змивається за допомогою води. Це помилка, вміст води в лаку вважається великим досягненням в паркетної хімії! Після висихання лаку вся вода випаровується, а покриття набуває високу міцність. Такий лак не тільки водою, але і іншими видами побутової хімії, а деякі типи водорозчинних лаків і агресивної хімії відмити буде нереально. Зняти покриття для укладання нового можна тільки за допомогою шліфування.

Плюсами водного лаку можна назвати:

 • низьку токсичність;
 • швидкому висиханню (3 – 4 шари наносяться протягом дня);
 • відсутність алергенів;
 • відсутність запаху;
 • відсутність жовтизни, яка зазвичай проявляється з часом;
 • збереження структури дерева (ефект деревини, непокритою засобами);
 • висока міцність (при однаковій витраті лаку на водній основі і лаку на розчинниках).

Мінуси водного лаку: його вартість вище, ніж у лаку на розчинниках. Для досягнення глянцевого ефекту потрібно більшого числа покриттів глянсовим лаком.

Наступним питанням у виборі лаку для паркету є його ціна. Спростимо задачу, перераховуючи ціну з розрахунку за 1 літр.
Лаки на розчинниках на початок 2011р. мають вартість від 30 грн до 60 грн за 1 літр.

Давайте зупинимося докладніше на водному лаку. У його виробників розкид цін на засоби дуже великий. На сьогодні найдешевшим лаком вважається лак вітчизняного виробництва. Його можна придбати приблизно за 85 грн / 1 літр (за упаковку 4 літри заплатимо 350 грн). Підлогове покриття такого роду прослужить кілька років, правда, існує зауваження, що вода (розлита на підлогу, наприклад) проходить крізь паркет і деревина змінює свій колір. Незважаючи на це, вітчизняні лаки на водній основі користуються великим попитом серед споживачів. Середня ціна на водорозчинний лак виробництва Англії, Америки, Прибалтики або Німеччині становить 110 грн за 1 літр. (550 грн за 5 літрову ємність). До речі, при тришаровому нанесенні подібний лак може прослужити близько 4 – 7 років.

Лаки, що володіють винятковою якістю, випускають фірми, що спеціалізуються виключно на паркетної професійної хімії. Подібні лаки зазвичай не можна купити в будівельних супермаркетах, їх реалізують компанії, що займаються покриттям для підлоги. Світові лідери-виробники – це «Arboritec» (Швеція), «Loba» (Німеччина) і тд.

В останні роки італійці виявилися попереду як висококласних виробників засобів для паркету. Великий асортимент лаків італійського виробництва дозволили Італії завоювати країни Європейського Союзу. Вартість однокомпонентного лаку екстра-класу становить 150 грн за 1 літр (середня вартість 600 – 940 грн за 5 літрову ємність). Такий лак прослужить не менше 10 років. На двокомпонентний лак – від 190 грн за 1 літр (в середньому 120 євро за 5 літрів). Двокомпонентні лаки розраховані служити не менше 15-ти років у звичайній квартирі і до 10-ти років в офісних або інших приміщеннях службового типу.

Дуже важливо пам’ятати, що якщо вам принесуть лак в роздрукованої банку за вартістю, яка набагато нижчою від ринкової, можна бути впевненим, що лак або прострочений, або в банці з-під дорогого засоби залитий дешевий, низькоякісний лак. Варто контролювати це питання, він сьогодні дуже актуальне! Дата виготовлення будь-якого лаку, особливо професійного, повинна вказуватися безпосередньо на банку або на пластиковій упаковці.

Частина 2. Покриття маслом

Комплекс з маслом (Швеція) 430 грн м2 – під ключ!

Комплекс масло + твердий віск Arboritec Hard Wax Oil 450 грн м2 – під ключ!

Покриття маслом паркету або дошки вимагає дуже ретельної підготовки, щоб підлогу виглядав натурально і благородно. Обов’язкова умова для нанесення масла – це шліфування двома машинами: барабанної і плоскошліфувальної (дискової).
Тонування підлоги та нанесення масла – це одне з головних напрямків в нашій роботі. Але не всяким матеріалом ми візьмемося працювати, оскільки за багаторічний досвід можна сказати, якої фірми масло або тон буде наноситися однорідно, виглядати природно і служити довго.

Під свою відповідальність ми беремося використовувати масло найбільшого в світі виробника «Arboritec» (Швеція), масло з твердим воском Arboritec – Hard Wax Oil (Хард Вакс Оіл). Саме це масло, на нашу думку, відмінно зберігає деревину, красиво і природно виглядає. Крім того, що глибоко проникає в дерево, твердне через добу і створює міцну поверхню.

Якщо ви хочете додати тон підлозі, то ідеальним варіантом буде нанесення тонування Арборітек Стеін + нанесення масло-віск Арборітек “Хард Вакс Оіл”.

Лакировка пола

Паркет, оброблений маслом, – це відмінний вибір для шанувальників того, що створено самою природою.
Покриття маслом зберігає природний вигляд і характер деревини. Красива шовковиста поверхня випромінює тепло і затишок, відмінно поєднуючись з будь-якими меблями.

Пол або дошка, покрита маслом, відразу готові до експлуатації. Догляд за такою підлогою неймовірно простий. Для повсякденної збирання досить скористатися пилососом і вологою, добре віджатою ганчіркою. Також можна придбати засоби по догляду, спеціально розроблені для підлог з масляним покриттям.

Регулярний дбайливий догляд за підлогою збереже його красу на довгі роки. Залежно від ступеня зносу масляне покриття можна оновити як на всьому підлозі, так і локально.